Меню
Підписка на новини

Введіть ваш E-mail:

Опитування
Як вам навчання в ліцеї?
Всього відповідей: 1313
Архів записів

Електрослюсар підземний

Електрослюсар підземний – одна із провідних професій на шахті. Потреба в ній з кожним роком зростає. Електрослюсарі обслуговують бурові молотки й верстати, комбайни й породонавантажувальні машини, лебідки, вентилятори, насоси і т.д. Чергові й ремонтні слюсарі виконують різного роду ремонти. Вони оглядають, ремонтують, демонтують і монтують різне встаткування, повітропроводи, водопроводи, кабельну мережу й сигналізацію. 
У їхньому обов’язку входить усунення несправностей у роботі механічної й електричної частин устаткування, електродвигунів, пускової й регулюючої апаратури, трансформаторів і розподільних пристроїв. 
Про професію слюсаря, яка лягла в основу спеціальності підземного електрослюсаря, можна говорити як про одну з найдавніших. Більше того, в історії людства лише деякі професії мали таке вирішальне значення для розвитку цивілізації, як слюсарна. Не випадково довгий час знання й навички в області слюсарного мистецтва були мірилом зрілості людського суспільства і його розвитку. 
Розкопки археологів і виявлені ними вироби із заліза й кольорових металів: зброя й кольчуги, кухонне начиння й кінська упряж, вигадливі жіночі прикраси й грубуваті інструменти — безперечно вказують на те, що слюсарне ремесло було відомо нашим далеким предкам. Треба сказати, що рівень слюсарної майстерності вже тоді був досить високий, і різні предмети, створені примітивним по сучасних поняттях інструментом, вражають своєю добірністю, продуманістю форм і якістю обробки. 
Отже, спочатку був коваль, який кував нескладні залізні вироби, потім з’явилися вмільці робити залізні знаряддя праці — мотиги, серпи, вила, ножі, а потім — кольчужники, шоломниці й інші майстри. 
В XIV-XV століттях з’явилася вже чітка спеціалізація тих, хто обробляв мет Стали виникати цехові організації ремісників, що обгороджували себе від конкуренції певними правилами й привілеями, а також тим, що на продукцію, що поставляється ними на міські ринки, стали встановлювати строгі приписання по чистоті і якості ремісничої роботи.
Промисловий переворот у розвитку продуктивних сил, що почався в 60-ті роки XVIII сторіччя спочатку в Англії, а потім в інших країнах, полягав у переході від мануфактури, де панувала ручна праця, до машинного виробництва. Цей переворот у процесі виробництва ознаменував новий етап у розвитку слюсарної справи й швидкого розширення областей його застосування. Слюсар став потрібний як виготовлювач деталей і збирач механізмів, як фахівець, здатний забезпечити тривалу й безаварійну експлуатацію різних машин. 
Відкриття перших  донбаських покладів відбулося на початку 18 сторіччя. Професія гірника підземного пройшла складний і тривалий шлях розвитку в зв`язку зі зміною техніки і технології виїмки вугілля у шахтах. Вона має велику народногосподарську значимість, тому що вугілля, яке видобувається гірником, є цінною сировиною для металургійної і хімічної промисловості, а також паливо для енергетики і побутового споживання. Незважаючи на прадавнє коріння, професія слюсаря вічно молода.
Електрослюсар і слюсар завжди поруч із тими, хто дає «добро» найскладнішим машинам і «учить» їх справно служити людям.
 

Пошук на сайті
Голосування

Життя сайту
Статистика